535 000 515 - Gdynia

Arnika Roszkowska

odnajduje radość w towarzyszeniu
Ludziom w drodze do Zdrowia

Refleksologia, Terapia Czaszkowo -Krzyżowa, Polarity,
Masaż Breussa.

 

Jestem dyplomowanym Naturopatą, Refleksologiem i Terapeutą Czaszkowo -Krzyżowym.

Od kiedy pamiętam fascynowała mnie medycyna naturalna i możliwości samoleczenia. W latach 90-tych ukończyłam kurs Su-Dżok prowadzony przez lekarza neurologa Pawła Kassina, który w swojej akademickiej pracy zawodowej (szpitalu) bardzo często stosował techniki tradycyjnej medycyny wschodniej.
Wychowując dwoje małych dzieci, łapiących liczne infekcje i odwiedzając lekarzy, którzy na kolejnych wizytach przepisywali nowe antybiotyki i środki odczulające, doszłam do wniosku, że to błędne koło. Wzięłam sprawy w swoje ręce wprowadzając stopniowo naturalne metody leczenia. Po dość krótkim czasie , wizyty u lekarzy zaczęły sprowadzać się do wizyt kontrolnych a dzieci stały się zdecydowanie zdrowsze.

Wiosną 2010 r. zetknęłam się po raz pierwszy z Refleksologią, której moc poznałam na sobie przywracając sprawną pracę tarczycy. Z dużej niedoczynności i przyjmowania Eutyroxu w dawce 75, wg endokrynologa już do końca życia, wyregulowałam układ hormonalny i odzyskałam energię, która nie opuszcza mnie do dnia dzisiejszego :)
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa przyszła do mnie 2011 r., gdy syn w wieku 11 lat zaczął doświadczać silnych migren. Od neurologa usłyszeliśmy, że musi nauczyć się „z tym” żyć i nie rozstawać się z tabletkami p.bólowymi. Już po 1 spotkaniu bóle ustąpiły.
Potęgę Masażu Breussa, doświadczyłam 2012r, gdy mąż szykowany był już do zabiegu operacyjnego na przepuklinę lędźwiową a teraz od 11 lat poprawia wyniki w sporcie.
Terapie stały się moją pasją i pracą. Od lat przynoszą satysfakcję i radość z pomagania ludziom, którzy zmęczeni chorobami, zdecydowali się zaufać mądrości medycyny naturalnej.
Zgodnie z definicją zdrowia podaną przez WHO ( Światową Organizację Zdrowia) zdrowie to nie tylko brak choroby, to dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny jednostki. Nieliczni z nas są zdrowi zgodnie z tą definicją. Niesiemy bagaż własnych błędów objawiających się chorobami nabytymi, dziedziczymy dolegliwości po rodzicach i przodkach w postaci chorób wrodzonych lub genetycznych.
W większości przypadków choroba ma wiele przyczyn i nie mamy możliwości wyeliminować ich wszystkich – zwłaszcza medycyna akademicka koncentruje siły na pojedynczych objawach i zalecza dolegliwości. Zaleczyć to nie znaczy wyleczyć, dlatego też nie jesteśmy zdrowi a „zaleczeni”.

„Zachowanie porządku a nie naprawianie nieporządku jest najwyższą zasadą mądrości. Leczyć chorobę po tym, jak już się pojawi to tak, jak kopać studnię, kiedy zachciało się pić lub kuć broń, kiedy rozpoczęła się wojna”

kanon medycyny chińskiej żółtego Cesarza II w p.n.e

Terapie profilaktycznie dbają o porządek w organizmie, jak również wspomagają leczenie dolegliwości i chorób na wszystkich poziomach zarówno fizycznym jak i emocjonalnym.

Zamieszczone opisy terapii przybliżają charakter zabiegów a ujmując je w jednym zdaniu –
to odbudowa Siły Życiowej, terapie to jedynie narzędzia, które tym pomagają.

Arnika Roszkowska Refleksolog

Katherine

Arnika jest wspanialym masażysta, terapeuta, ale tez osoba. Aura wewnętrznego ciepła i madrości, która ją otacza, sprawia, że pacjent czuje się lepiej już od momentu przekroczenia progu gabinetu. Jej niezmiennie pozytywne nastawienie i pełna uwaga, jaką daje swoim pacjentom pozwala w pełni jej zaufać i poddać się zbawiennemu wpływowi dobranych indywidualnie zabiegów. Cieszę się, że mogę być pod opieką tak świadomej, doświadczonej terapeutki.

Masaż Breussa w wykonaniu Arniki przynosi ogromną ulge, nie tylko w bólu. Cały godzinny zabieg wprowadzi Cię w stan bardzo, bardzo głębokiego relaksu, który pozwoli uwolnić napiecia, ukoić skołatane nerwy i zapomnieć o problemach. Masaż ten regeneruje nasze ciało i psychikę od podstaw, pobudza procesy samoleczenia, dlatego jest korzystny w najróżniejszych dolegliwościach - ciało samo wesprze obszar, który tego najbardziej potrzebuje. Polecam spróbować, choćby dla doświadczenia najgłębszego relaksu w swoim życiu. 🙏

Dorota

Refleksologia twarzy u Arniki to nie tylko zabieg medyczny ale również pełen relaksu i wyciszenia zabieg pielęgnacyjny. Cudowny zapach, muzyka w tle i delikatne dłonie Arniki połączone z jej niezwykłą wiedzą sprawiają, ze człowiek przenosi się w inny wymiar. Wymiar wyciszenia, pełnego relaksu, zdrowia i zadbania o siebie. Warto znaleźć chwilkę aby w pogoni codzienności pozwolić sobie na chwilę przyjemności jaką jest spotkanie z Arniką i oddanie się w jej ręce. Warto o siebie zadbać zarówno pod względem zdrowotnym jak i pielęgnacyjnym. A najlepszą osobą na jaką możecie trafić jest właśnie Arnika :) nie mogę się doczekać kolejnej refleksologii twarzy i nie tylko :)

Adam

Wspaniała, ciepła osoba, u której czujesz się jak w domu. Za drzwiami gabinetu Arniki czas płynie inaczej, jesteś zaopiekowany od pierwszej sekundy i bardzo szybko przestajesz liczyć wszystkie kolejne ;) Korzystałem z 3 zabiegów i każdy z nich dał mi coś innego. Terapia czaszkowo-krzyżowa odblokowała mi ciało, masaż pleców głowę, a refleksologia twarzy emocje. Każdy z zabiegów był też remedium na stres i codzienną bieganinę. Moim zdaniem warto się na chwilę zatrzymać i dać się "podotykać" Arnice ;) Będę wracał!

Małgosia

Gorąco polecam, Arnika to doświadczony refleksolog. Zachwyciła mnie najnowsza usługa, refleksoterapia twarzy.

Ania

Byłam na warsztatach prowadzonych przez Arnikę. Było fantastycznie. Arnika ma bardzo dużą wiedzę, z którą chętnie się dzieli, jest bardzo uśmiechniętą osobą i ta jej pozytywna energia udziela się innym.
Polecam zabieg u Arniki, człowiek wychodzi odmieniony i lżejszy w stopach

Centrum HR

Pełen profesjonalizm, najwyższa jakość oraz miła aparycja. Naprawdę warto...

Paulina

Bardzo polecam! Zabiegi z refleksologii sprawiają, że czuję się dużo lepiej, przestałam puchnąć, lepiej sypiam, Pan Arnika pomaga żyć w zdrowiu. Dziękuję.

Opinie pochodzą z serwisu Facebook.

Poleam serdecznie poniższe filmy, dla osób które chcą zrozumieć działanie moich terapii.

lek. med. Dorota Kalwajt

Dr Dorotę Kalwajt miałam przyjemność poznać osobiście na kursie Kinezjologii a potem z radością gościć w moim gabinecie na terapii.

dr n. med. Krzysztof Krupka

Dr Krzystof Krupka pięknie opowiada o przyczynie dolegliwości, chorób wynikających z braku równowagi energetycznej, napięciach powięzi - zatem o kwintesencji moich terapii, z tym właśnie pracujemy 😉

mgr fizjoterapii Justyna Sadowska

Rozmowa z moją nauczycielką Justyną Sadowską, cudownie opowiada o terapii z pasją i miłością, tak jak i mnie przekazywała wiedzę przez 2 lata 😍 

Króciutki filmik rysunkowy o TCK (nawiązuje 6-9 min. rozmowy z mgr J. Sadowską)

Umów się na zabieg refleksoterapii głowy

Zrelaksuj się, odpręż, skosztuj uzdrawiającego działania dotyku.