535 000 515 - Gdynia

Terapia Czaszkowo Krzyżowa

rozbudź uśpione mechanizmy samoleczenia

TERAPIA SPOKOJU

Nasze ciało to niezwykła struktura, która – nawet jeśli chorujemy – nosi w sobie pamięć prawidłowego funkcjonowania. Przy pomocy terapii czaszkowo-krzyżowej możemy ją przywołać i obudzić uśpione mechanizmy samoleczenia odblokowując emocje, przywracając zdrowie, energię i radość życia

Jak działa terapia czaszkowo-krzyżowa?

Terapia czaszkowo-krzyżowa to holistyczny system terapeutyczny, rozwinięty na początku XX w. przez amerykańskich lekarzy. Zakłada ona, że pod wpływem rozmaitych czynników – urazów, stresu, traumatycznych przeżyć – powstają w organizmie cysty energetyczne (blokady), które zaburzają jego prawidłowe funkcjonowanie.

Opływający mózg płyn, pulsuje w specyficzny sposób, powodując ruch mózgu, przenoszony dalej na kości. Są to minimalne drgania na szwach czaszki, które poprzez oponę twardą wywołują dalej ruch kości krzyżowej.
– Człowiek jest zdrowy, gdy ten cały system jest otwarty i gdy w momencie pulsacji płynu kości ruszają się w odpowiedni, harmonijny sposób.

Zaburzenie tego rytmu może spowodować nieprawidłowości pracy układu nerwowego, hormonalnego, immunologicznego. Z kolei przywrócenie właściwej pulsacji, przywraca stan równowagi organizmu.
– Zdrowie jest zapisane w ciele. Tyle, że pod wpływem szkodliwych czynników i tempa życia, ciało o tym zapomina. Rolą terapeuty jest przypomnienie systemowi, że sam potrafi się uzdrowić.
Terapia czaszkowo-krzyżowa opiera się na przeświadczeniu, że ciało ludzkie ma pamięć kształtu i zna mechanizmy przywracające stan równowagi. Jest niczym kartka, zagniatana codziennymi problemami, którą w każdej chwili można rozprostować. To jest właśnie zadanie terapeuty. Za pomocą bardzo delikatnego dotyku obserwuje napięcia i blokady nie tylko w czaszce i kręgosłupie, ale pośrednio w całym ciele. Jednocześnie, poprzez dotyk, równoważy te napięcia.

Terapia czaszkowo-krzyżowa pomaga każdemu, niezależnie od wieku i rodzaju choroby. Znakomicie uzupełnia tradycyjne leczenie. Niesie także doraźną pomoc przy bezsenności, stanach przemęczenia, zaburzeń emocjonalnych a przez to obniżonej odporności. Stosuje się ją też podczas ciąży i w trakcie porodu, by zmniejszyć traumę okołoporodową matki i dziecka.

Na co pomaga terapia czaszkowo-krzyżowa ?

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest wskazana przy:

 • wszelkich dolegliwościach w obrębie głowy:
  • bólach głowy, migrenach
  • zapaleniu zatok, nawracających zapaleniach uszu
  • problemach ze słuchem, zaburzeniach widzenia
  • zwyrodnieniach stawu skroniowo-żuchwowego ( napięcia, wady wymowy, zgrzytanie zębami…)
  • po interwencji stomatologicznej, chirurgicznej
  • sztywności karku, napięciach szyi
 • zaburzeniach układów :
  • nerwowego: stany depresyjne, nerwice, zaburzenia snu
  • hormonalnego: bolesne miesiączki, zaburzenia miesiączkowania, niepłodność
  • pokarmowego: bóle czynnościowe, biegunki, kolki
  • narządu ruchu: zmiany zwyrodnieniowe i pourazowe
 • bólach kręgosłupa i pleców, rwie kulszowej, skoliozie
 • schorzeniach u dzieci: stres, problem z koncentracją, nadpobudliwość psychoruchowa, autyzm,
 • dysleksja, kłopoty w szkole

Przeciwwskazania

 • ostre stany wymagające natychmiastowej interwencji lekarskiej
 • świeże urazy, krwotoki
 • aktywne fazy schorzeń psychicznych

Razem z Polarity

Zabieg Terapii Czaszkowo Krzyżowej jest przeprowadzany łącznie z Terapią Polarity.

Czas trwania: 75 min.
Pierwsza wizyta: 90 min.
Sprawdź CENNIK
.

Katherine

Arnika jest wspanialym masażysta, terapeuta, ale tez osoba. Aura wewnętrznego ciepła i madrości, która ją otacza, sprawia, że pacjent czuje się lepiej już od momentu przekroczenia progu gabinetu. Jej niezmiennie pozytywne nastawienie i pełna uwaga, jaką daje swoim pacjentom pozwala w pełni jej zaufać i poddać się zbawiennemu wpływowi dobranych indywidualnie zabiegów. Cieszę się, że mogę być pod opieką tak świadomej, doświadczonej terapeutki.

Masaż Breussa w wykonaniu Arniki przynosi ogromną ulge, nie tylko w bólu. Cały godzinny zabieg wprowadzi Cię w stan bardzo, bardzo głębokiego relaksu, który pozwoli uwolnić napiecia, ukoić skołatane nerwy i zapomnieć o problemach. Masaż ten regeneruje nasze ciało i psychikę od podstaw, pobudza procesy samoleczenia, dlatego jest korzystny w najróżniejszych dolegliwościach - ciało samo wesprze obszar, który tego najbardziej potrzebuje. Polecam spróbować, choćby dla doświadczenia najgłębszego relaksu w swoim życiu. 🙏

Dorota

Refleksologia twarzy u Arniki to nie tylko zabieg medyczny ale również pełen relaksu i wyciszenia zabieg pielęgnacyjny. Cudowny zapach, muzyka w tle i delikatne dłonie Arniki połączone z jej niezwykłą wiedzą sprawiają, ze człowiek przenosi się w inny wymiar. Wymiar wyciszenia, pełnego relaksu, zdrowia i zadbania o siebie. Warto znaleźć chwilkę aby w pogoni codzienności pozwolić sobie na chwilę przyjemności jaką jest spotkanie z Arniką i oddanie się w jej ręce. Warto o siebie zadbać zarówno pod względem zdrowotnym jak i pielęgnacyjnym. A najlepszą osobą na jaką możecie trafić jest właśnie Arnika :) nie mogę się doczekać kolejnej refleksologii twarzy i nie tylko :)

Adam

Wspaniała, ciepła osoba, u której czujesz się jak w domu. Za drzwiami gabinetu Arniki czas płynie inaczej, jesteś zaopiekowany od pierwszej sekundy i bardzo szybko przestajesz liczyć wszystkie kolejne ;) Korzystałem z 3 zabiegów i każdy z nich dał mi coś innego. Terapia czaszkowo-krzyżowa odblokowała mi ciało, masaż pleców głowę, a refleksologia twarzy emocje. Każdy z zabiegów był też remedium na stres i codzienną bieganinę. Moim zdaniem warto się na chwilę zatrzymać i dać się "podotykać" Arnice ;) Będę wracał!

Małgosia

Gorąco polecam, Arnika to doświadczony refleksolog. Zachwyciła mnie najnowsza usługa, refleksoterapia twarzy.

Ania

Byłam na warsztatach prowadzonych przez Arnikę. Było fantastycznie. Arnika ma bardzo dużą wiedzę, z którą chętnie się dzieli, jest bardzo uśmiechniętą osobą i ta jej pozytywna energia udziela się innym.
Polecam zabieg u Arniki, człowiek wychodzi odmieniony i lżejszy w stopach

Centrum HR

Pełen profesjonalizm, najwyższa jakość oraz miła aparycja. Naprawdę warto...

Paulina

Bardzo polecam! Zabiegi z refleksologii sprawiają, że czuję się dużo lepiej, przestałam puchnąć, lepiej sypiam, Pan Arnika pomaga żyć w zdrowiu. Dziękuję.

Opinie pochodzą z serwisu Facebook.

Umów się na zabieg TCK + Polarity

Zrelaksuj się, odpręż, skosztuj uzdrawiającego działania dotyku.