535 000 515 - Gdynia

Terapia Polarity

3 w 1
harmonia, energia życiowa, zdrowie

TERAPIA SPOKOJU

Terapia POLARITY polega na przywróceniu płynnego i harmonijnego ruchu energii w organizmie pacjenta – terapia pobudza przepływ energii, w ślad za czym wraca zdrowie, wzmacnia się ciało i psychika.

Terapię wypraktykował i określił jej podstawowe zasady, osteopata i chiropraktyk, doktor Randolph Stone. Jego zainteresowanie wzbudził fakt, że efekty jego wcześniejszych zabiegów, mimo doraźnej skuteczności , nie utrzymywały się tak długo jak by oczekiwał on i pacjenci. Zaczął więc poszukiwać odpowiedzi w starożytnych, wschodnich systemach uzdrawiania – tak w latach 50-tych, po prawie dwudziestu latach pracy, opracował podstawy POLARITY.

Podstawą terapii POLARITY jest przekonanie, o istnieniu specyficznej energii życiowej, która przepływa przez nasz organizm, jak i jego otoczenie, tworząc energetyczny wzorzec naszego ciała, który bezpośrednio decyduje o stanie i jakości ciała fizycznego. Dr Stone podkreślał, że ta swoista energia życiowa decyduje o naszym ciele fizycznym – zdrowiu i samopoczuciu. Warto zauważyć, że jest to twórcze nawiązanie do tradycji leczenia – wiele kultur na świecie posiada słowo, którym opisuje energię życiową- we wschodnich systemach energia ta nazywana jest Praną, Ki, lub Chi; w filozofii chińskiej nazywana jest „jin i jang”.

Energia pozostaje w ciągłym ruchu dzięki zjawisku polaryzacji. Ciało ludzkie, zresztą jak wszystko w naturze, posiada biegun dodatni, ujemny i neutralny. Dzięki tej polaryzacji, czyli relacji, która zapoczątkowuje ruch, następuje przepływ energii. Dr Stone nazwał to zjawisko Zasadą Polatiry.

 

Razem z TCK

Zabieg Terapii Polarity jest przeprowadzany łącznie z Terapią Czaszkowo-Krzyżową.

Czas trwania: 75 min.
Pierwsza wizyta: 90 min.
Sprawdź CENNIK.

Środowisko i najróżniejsze okoliczności, które nas spotykają sprawiają, że czasami energia ulega zablokowaniu, w wyniku czego tworzą się dysfunkcje, które mogą przejawiać się w ciele w postaci bólu, napięcia a z czasem choroby,na poziomie emocjonalnym poprzez uczucie złości, smutku bądź lęku.

Energia zazwyczaj sama wraca do stanu równowagi. Jest to proces nieświadomy i oczywiście bardzo pożądany.

Jednak w wielu przypadkach, blokada energii nie ustępuje, a wręcz się pogłębia. Terapia Polarity pomaga zrównoważyć takie zaburzenia.

Terapia Polarity opiera się na pracy z energią a nie konkretnymi schorzeniami czy chorobami. Schorzenia są skutkiem, problemy z przepływem energii są przyczyną – więc leczyć trzeba przyczynę.

Ważnym pojęciem dla POLARITY jest trauma, która może pojawić się w ciele, zniekształcając wzorzec energetyczny.

Od poczęcia doświadczamy traum, które zaburzają przepływ naszej energii życiowej. Doświadczenia te mogą należeć do tych zagrażających życiu lub do zdawałoby się zwykłych, codziennych a jednak zostawiających w podświadomości głębokie ślady. Źródłem traumy, może być umyślny, intencjonalny czyn drugiej osoby, ale również sytuacja leżąca poza ludzką kontrolą. Każdy z nas ma w swoim umyśle i ciele wiele zapisów wspomnień, które wpływają korzystnie lub niekorzystnie na nasze zachowania. Przykładami traumy są: wszelkie trudne sytuacje w trakcie naszego poczęcia lub w okresie płodowym, przy narodzinach, ale również doświadczenia rodziców w trakcie zajścia w ciążę, trudny poród, znieczulenie, cesarskie cięcie, pępowina owinięta wokół szyi, oddzielenie od matki po porodzie, doświadczenie przemocy seksualnej, fizycznej, emocjonalnej czy duchowej, obrzezanie, operacje, choroby i urazy, nadużywanie alkoholu, narkotyków, doświadczenie śmierci drugiej osoby i różne przykłady żałoby, np. podczas znieczulenia zostaje zamknięty przepływ energii, aby pacjent mógł znieść ból w trakcie danej procedury. Terapia Polarity, gdy stosowana tuż po zabiegach, może skutecznie przywrócić przepływ energii i pomóc w wyzdrowieniu.

Trauma jest bardzo wyjątkowym doświadczeniem dla każdego człowieka i każdy z nas inaczej ją przeżywa. Zwykło się mawiać, że co nas nie zabije to nas wzmocni, ale to nie jest cała prawda o naszej duchowej i fizycznej konstytucji – gdybyśmy nie doświadczali traum, nasza energia życiowa przepływałaby przez nasze organizmy silnym strumieniem przez całe życie.

Trauma powszechnie jest kojarzona z katastrofami i tragicznymi wydarzeniami, dlatego wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że codzienne sytuacje, które ich spotkały mogły być traumatyczne i niekorzystnie wpłynąć na ich energię życiową.

Niestety w wyniku traumy podejmujemy nieświadome, instynktowne decyzje o wytworzeniu ochronnej zbroi.

Zbroja i trauma są powiązane – pod zbroją ukryta jest historia traumy, pamięć o traumatycznym wydarzeniu zachowana w ciele.

Funkcją i celem zbroi jest zapewnienie przetrwania, a tak naprawdę przekonanie, że tylko ochronna powłoka może zapewnić przetrwanie. Zbroja ma za zadanie zapobiec ponownemu doświadczeniu bolesnych emocji czy wydarzeń, czyli powtórzeniu się traumy. Jednak zbroja nie tylko chroni, ale też blokuje przepływ energii, naturalnych emocji i odczuć z ciała.

Na przykład zaciśnięte gardło (problemy z niemożnością wyrażania uczuć ) może się wiązać z byciem karmionym na siłę w dzieciństwie, duszonym, molestowanym, przyduszonym pępowiną przy porodzie, wycięciem migdałków, znieczuleniem, tonięciem, może się też wiązać z tłumieniem uczuć: złości, radości, strachu, bólu czy smutku.

Tworzenie zbroi jest w pewnym stopniu naturalnym mechanizmem przetrwania – ważne jest zatem, aby usuwać ją stopniowo a nie przełamywać siłą.

Terapia Polarity, służy odwracaniu procesów zbrojenia, spowodowanych traumą, poprzez rozpoznanie zbroi, rozpuszczenie jej i przywrócenie naturalnego przepływu energii życiowej. Dotyk stosowany przez terapeutę jest delikatny, jak muśnięcia skrzydeł motyla.

Zgodnie ze swoją naturą, energia życiowa nieustannie pulsuje – poszerza się i kurczy. Kiedy chorujemy lub przeżywamy kryzys, to naturalne, że energia kurczy się, aby wzmacniać proces zdrowienia i ochrony. Gdy jesteśmy radośni, ekspansywni, roześmiani energia poszerza się na zewnątrz – będziemy odczuwać ciepło, rumieńce, mrowienie, pulsację i ruch ciała.

Energia życiowa płynie wzdłuż ciała, z góry na dół i z dołu go góry, natomiast segmenty zbroi są ułożone poziomo, w poprzek i wokół ciała, przez co powstrzymują one przepływ energii. Celem terapii jest odblokowanie segmentów, aby pozwolić falom energii swobodnie przepływać wzdłuż ciała.

Jednym z podstawowych narzędzi terapeuty jest technika nazwana Balansem, która składa się z serii łagodnych chwytów podążających za ułożeniem segmentów od głowy do stóp i przywracających zrównoważony przepływ energii.

Balans stosuje się po :

  • chorobach
  • urazach i złamaniach
  • operacjach, znieczuleniu, trudnym porodzie
  • wychłodzeniu, odmrożeniu, podtopieniu
  • przy braku odczuwania emocji, sygnałów z ciała, poczuciu odrętwienia
  • przy moczeniu nocnym
  • przy dysfunkcjach seksualnych

W czasie zabiegów terapeuta daje wsparcie, które sprawia, że zwiększa się świadomość subtelnych doznań energetycznych, które są często odbierane jako mrowienie, ciepło, drżenie, wewnętrzne pulsowanie. Efekty sesji Polarity są różnie odczuwane – mogą obejmować zarówno głęboką relaksację i bardzo wyraźne odczucie przepływu energii w ciele, jak i odczucie głębokiego zmęczenia. Może pojawić się zwiększona potrzeba snu, wynikająca z uwolnienia ciała od napięcia podczas zabiegu.

Polarity pojmuje ciało jako energię i wykorzystuje siły życiowe emanujące z naszych dłoni, aby usunąć napięcia, rozpuścić blokady oraz przywrócić zdrowie i radość życia.

„Zdrowie nigdy nie ginie, ginie nasz stosunek do niego”
Franklin Stills

Umów się na zabieg Polarity + TCK

Zrelaksuj się, odpręż, skosztuj uzdrawiającego działania dotyku.