535 000 515 - Gdynia

Masaż KRĘGOSŁUPA metodą Breussa

„Człowiek jest na tyle młody i zdrów, na ile giętki i zdrowy jest jego kręgosłup”

TERAPIA SPOKOJU

Masaż KRĘGOSŁUPA metodą Breussa

(delikatny, nieinwazyjny, bez manipulacji)

Metodę tę opracował Rudolf Breuss – austriacki naturopata i zielarz (1899-1990)

Jest to manualno-energetyczny zabieg, który pozwala na usunięcie blokad zarówno w ciele fizycznym jak i energetycznym. Polega w swej pierwszej części na delikatnym masowaniu kręgosłupa przy użyciu oleju z dziurawca, który nie tylko uelastycznia tkanki miękkie, ale przede wszystkim wnika do wnętrza krążków międzykręgowych hamując procesy odwodnienia i degeneracji.
Druga część ma charakter energetyczny – opiera się na bardzo skutecznych technikach Polarity uwalniających blokady w przepływie energii.
Po części manualnej, nakładamy na cały odcinek kręgosłupa pergamin, który kondensuje energię gdy pracujemy Polarity a także wzmaga proces wchłaniania oleju dziurawcowego.
Masaż działa niezwykle kojąco, rozluźniająco i głęboko relaksuje.

Masaż Beussa wykonywany na całej długości kręgosłupa wpływa również na ośrodkowy układ nerwowy, regulujący pracę narządów i poszczególnych części ciała przypisanych odpowiednim segmentom kręgosłupa.
Mędrcy wschodu twierdzili, że „Człowiek jest na tyle młody i zdrów, na ile giętki i zdrowy jest jego kręgosłup”, zaś mądrość ludowa głosi: „Jeśli cierpisz na wiele chorób, chory jest twój kręgosłup”.

 

Dla kogo?

Najczęściej stosuje się go w :

  • stanach bólowych kręgosłupa (zwłaszcza w odcinku lędźwiowo-krzyżowym)
  • dyskopatii (przepuklinie jądra miażdżystego)
  • wzmożonym napięciu mięśniowym
  • zablokowanych kręgach
  • jako profilaktyka w pracy siedzącej, przy zwiększonym obciążeniu kręgosłupa
  • także w stanach napięcia emocjonalnego, stresie, bezsenności

równoważąc układ nerwowy.

Jest bardzo skuteczny przy zmianach zwyrodnieniowych u osób starszych.

Zalecane są 2 zabiegi tygodniowo w serii ok 10.

„Nie ma zużytych tarcz międzykręgowych, są tylko zdegenerowane,
które można na powrót nawilżyć i ożywić.”
Rudolf Breuss

Breuss uważał, że „(…)pod wpływem dużego ciężaru gąbka może wyschnąć i zostać spłaszczona na cienki plasterek. Jeśli uwolnimy ją od ciężaru i włożymy do wody, to znowu nasiąknie i powróci do starego kształtu”. Podobnie jego zdaniem mogą zachowywać się krążki międzykręgowe w dyskopatii, a zatem pod wpływem odpowiedniego nawilżenia mogą one odzyskać utraconą objętość i sprężystość. To na tym przede wszystkim Breuss oparł swoją metodę regeneracji kręgosłupa z zastosowaniem oleju z dziurawca.
Masaż tą metodą jest niezależną terapią kręgosłupa, może też stanowić naturalne uzupełnienie leczenia farmakologicznego, kinezyterapii, fizykoterapii i masażu klasycznego. 

Dziurawiec (inaczej ziele świętojańskie) jest rośliną, którą możemy spotkać na polanach, łąkach czy skrajach lasów. W jego składzie znajdziemy hyperycynę, czyli flawonoid wykazujący działanie przeciwutleniające, moczopędny hyperozyd, antyoksydacyjną rutynę oraz kwercetynę – odpowiedzialną za szczelność naczyń włosowatych.

Dziurawiec to także źródło garbników, olejków eterycznych, kwasów organicznych, choliny, soli mineralnych oraz witamin A i C.

Właściwości lecznicze oliwy świętojańskiej

Olej z dziurawca leczy bóle mięśni, ścięgien oraz stawów. Wpływa na łagodzenie obrzęków, nerwobóli oraz niweluje rozwój chorób węzłów chłonnych.
Koi skórę po oparzeniach, leczy trudno gojące się rany, ropnie, zakażenia oraz przebarwienia. Olej z dziurawca jest również nieoceniony w wyciąganiu drzazg z palców. Wykazuje także działanie antybakteryjne, więc można go stosować w leczeniu trądziku oraz w innych problemach skórnych.
Masaż z wykorzystaniem oliwy świętojańskiej załagodzi bóle pleców, karku, rąk oraz nóg. Rozluźni także spięte mięśnie.

Olej z dziurawca możemy także spożywać. Stosowany wewnętrznie ukoi stany lękowe, wpłynie na mocny sen oraz załagodzi objawy depresji.

Nazwa „oliwa świętojańska” nie pochodzi jednak ze starożytności, a ze średniowiecza. Dziurawiec w języku włoskim (erba di san Giovanni) oznacza bowiem zioło św. Jana. Jego kwitnienie przypada w czerwcu, wtedy też obchodzone jest święto św. Jana Chrzciciela.
Wierzono, że roślina oprócz właściwości zdrowotnych, ma niezwykłą moc. W dniu św. Jana Chrzciciela wszyscy mieszkańcy wieszali w oknach i nad drzwiami bukiety z dziurawcem, by chroniły domostwa przed złymi czarami. Ziele podawano także zwierzętom, by dłużej cieszyły się zdrowiem.
/źródło: portal.abczdrowie.pl/

* Olej dziurawcowy stosowany podczas terapii ma właściwości światłouczulające, dlatego bezpośrednio po masażu i co najmniej kilka godzin po zabiegu nie należy wystawiać skóry na działanie światła słonecznego, nie korzystać z solarium i zabiegów Solux.

Czas trwania: 75 min.
Cena zabiegu: 220 zł.
Pierwsza wizyta: 90 min., 250 zł.  

Dorota

Refleksologia twarzy u Arniki to nie tylko zabieg medyczny ale również pełen relaksu i wyciszenia zabieg pielęgnacyjny. Cudowny zapach, muzyka w tle i delikatne dłonie Arniki połączone z jej niezwykłą wiedzą sprawiają, ze człowiek przenosi się w inny wymiar. Wymiar wyciszenia, pełnego relaksu, zdrowia i zadbania o siebie. Warto znaleźć chwilkę aby w pogoni codzienności pozwolić sobie na chwilę przyjemności jaką jest spotkanie z Arniką i oddanie się w jej ręce. Warto o siebie zadbać zarówno pod względem zdrowotnym jak i pielegnacyjnym. A najlepszą osobą na jaką możecie trafić jest właśnie Arnika :) nie mogę się doczekać kolejnej refleksologii twarzy i nie tylko :)

Małgosia

Gorąco polecam, Arnika to doświadczony refleksolog. Zachwyciła mnie najnowsza usługa, refleksoterapia twarzy.

Ania

Byłam na warsztatach prowadzonych przez Arnikę. Było fantastycznie. Arnika ma bardzo dużą wiedzę, z którą chętnie się dzieli, jest bardzo uśmiechniętą osobą i ta jej pozytywna energia udziela się innym.
Polecam zabieg u Arniki, człowiek wychodzi odmieniony i lżejszy w stopach

Centrum HR

Pełen profesjonalizm, najwyższa jakość oraz miła aparycja. Naprawdę warto…

Paulina

Bardzo polecam! Zabiegi z refleksologii sprawiają, że czuję się dużo lepiej, przestałam puchnąć, lepiej sypiam, Pan Arnika pomaga żyć w zdrowiu. Dziękuję.

Opinie pochodzą z serwisu Facebook.

Umów się na masaż KRĘGOSŁUPA metodą Breussa

Zrelaksuj się, odpręż, skosztuj uzdrawiającego działania dotyku.